Dlaczego warto kupować dzieciom kolorowanki

0 Comments

Każdego dnia dzieci uczą się nowych rzeczy i poznają świat na swój sposób. Warto wspierać je w rozwoju na różnych płaszczyznach, również poprzez zabawę. Przyjemna nauka sprawi, że odbiorą ją pozytywnie i chętnie będą przysiadać do nowych zadań. W dorastaniu świetnym dodatkiem mogą być kolorowanki! Ta prosta zabawa potrafi wzmacniać dziecko zarówno intelektualnie, jak i fizycznie, a do tego jest niezwykle przyjemna. Dlaczego jeszcze warto dawać maluchowi kolorowanki i jakie się sprawdzą? 

Dlaczego kolorowanki są świetną zabawką dla wszystkich dzieci? 

Kolorowanki dla dzieci do kupienia w księgarni to jedna z najprostszych i najprzyjemniejszych zabawek edukacyjnych, jakie można wręczyć swojemu dziecku. Choć sama zabawa nie jest złożona, to niesie ze sobą wiele dobrego. Przede wszystkim kolorowanie obrazków niesamowicie rozwija wyobraźnię malucha i jego kreatywność. To także świetny sposób na wyciszenie pociechy i uspokojenie jego emocji. Dzięki temu dziecko może nauczyć się koncentracji i skupienia się na jednym zadaniu. Kolorowanki pomagają również wyćwiczyć precyzyjność ruchów i motorykę małą. To pozwoli mu na o wiele szybsze opanowanie nauki pisania i innych czynności, które wymagają od niego sprawności w dłoniach. 

Jaką kolorowankę wybrać dla swojego dziecka?

Kolorowanki to dobra zabawka dla wszystkich dzieci, jednak aby chętnie z nich korzystały, warto wybrać odpowiedni rodzaj. Książeczki z obrazkami mogą być wypełniane za pomocą kredek, farb, wody czy nawet naklejek, dlatego dobrze jest dać maluchowi różne możliwości. Ważne jest także to, żeby dopasować trudność kolorowanki odpowiednie do wieku. Ważne jest, aby obrazki nie były zbyt skomplikowane, bo mogą być frustrujące, ani zbyt łatwe, bo będą szybko się nudzić. Dobrze jest także wybrać interesującą malucha tematykę, dzięki czemu będą jeszcze bardziej zachęcające. Dla pociechy świetnie sprawdzą się takie książeczki do kolorowania jak: 

– “Milion psów. Wspaniałe ilustracje do kolorowania” Lulu Mayo
– “Kolorowe zgadywanki 108 naklejek” 
– “Kicia Kocia w mieście. Ruch uliczny” Anita Głowińska
– “Bing. Koloruj i naklejaj” 
– “Misje piesków. Wodne zgadywanki. Psi Patrol”