Dlatego warto kolorować

0 Comments

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kolorowanie to nie tylko zabawa. Dzięki kolorowankom dzieci rozwijają różne umiejętności.Po pierwsze kolorowanki dla dzieci rozwijają kreatywność i zdolności motoryczne. W czasie kolorowania dzieciaki uczą się prawidłowo trzymać kredkę, co zdecydowanie przyda się w czasie nauki w szkole. Dodatkowo w czasie kolorowania dzieciaki wyciszają się, uczą się skupiać na jednej czynności.

Dlaczego warto postawić na kolorowanki edukacyjne? 

Kolorowanki mogą też być doskonałym wprowadzeniem do nauki pisania. W takim przypadku warto postawić na szlaczki i kolorowanki edukacyjne. Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna. Maluchy mogą poznać podstawy pisania już w przedszkolu. Nabywa nowe umiejętności i nawet nie jest tego do końca świadomy. Możemy postawić na kolorowanki, na których maluch może kreślić szlaczki czy pierwsze literki po śladzie, czyli po przerywanych liniach. Tego typu pomoce edukacyjne sprawdzą się w wielu sytuacjach, na przykład gdy dziecko ma drobne problemy z nauką pisania, bądź gdy prowadzimy edukację domową.

 Jakie kolorowanki wybrać dla swojego dziecka?

Po pierwsze kolorowanki dopasować do wieku dziecka i jego umiejętności. Maluchom spodobają się najprostsze wzory, z dużymi obszarami do kolorowania. Starszym dzieciom spodobają się bardziej skomplikowane kolorowanki. Detale i bardziej skomplikowane wzory znacznie uatrakcyjnią całą zabawę. Ważne, żeby kolorowanie było prawdziwą przyjemnością dlatego wybierajmy kolorowanki, które spodobają się dziecku. Zwłaszcza że możemy dostać mnóstwo wzorów do wyboru. Od postaci z bajek, wzorów geometrycznych po kolorowanki edukacyjne z tekstem. Tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet dorośli. Nie da się nie zauważyć, że znajdziemy coraz więcej kolorowanek dedykowanych tym, którzy dawno opuścili szkolne mury. Kolorowanki to świetny sposób na poradzenie sobie ze zmęczeniem i stresem. To dobry odpoczynek od smartphone czy komputera. Dzięki nim rodzice mogą kolorować raze ze swoimi pociechami.